fbpx

Ezoterika – mokslininkai palaipsniui patvirtina tai, ką teigė ezoterikai

Nuo seno ypatingos žinios, paslaptys, pasaulio ir Visatos sampratos dėsniai bei jų taikymo ypatumai buvo prieinami tik išrinktiesiems. Apie tai byloja ordinai ir sergstinčios savo ezoterines žinias bendrijos, žynių ar pašvęstųjų kastos, šventyklos ir tarnystė jose, kuri buvo prieinama tik pasiekusiems tam tikrą šventumo, išminties, dvasingumo ar pamaldumo lygį žmonėms.. Ezoterika buvo ir vis dar yra laikoma sritimi, reikalaujančia tam tikro pasirengimo, gal net ypatingo giminės kraujo ar genetinės linijos švarumo. 

Vertingos žinios, vedančios žmogų į gilesnį savęs ir visatos pažinimą, kurios iki šiol dar neturi konkretaus mokslo pagrindo, priskiriamos ezoterikai ir laikomos ezoterinėmis.

Daugelis sveiko kūno ir harmoningų emocijų palaikymo praktikos, irgi – ezoterika. O kaip gi kitaip, juk mokslas iki šiol, negali pagrįsti kaip susikuria energiniai – informaciniai žmones siejantys ryšiai, kaip veikia nuojauta ir kaip gali būti nuspėjama ateitis. 

Gal teisingiau būtų sakyti, jog ezoterika – dar neatrastas mokslas, neturintis savo nišos tradicinių mokslų srityje?

\"ezoterika\"

Įdomiausia yra tai, kad nei viena ezoterinių mokslų šaka, ar tai būtų visiems žinoma Reiki, Kosmoenergetika, Meditacija, Energinis masažas, Astrologija ar Magija neneigia Dievo, kaip pasaulio Kūrėjo arba viską kuriančios ir palaikančios gyvastį jėgos egzistavimo. 

Ezoterika ir ezoteriniai mokslai gali būti prilyginti tikėjimui, kai kurie net vadina šiuos metodus ar praktikas, kol kas dar neturinčius savo vietos klasikinių mokslų tarpe, naujojo amžiaus religija. 

Kaip bepavadinsime, šios ezoterinės žinios moko harmonijos ir vienumos ne vien su pačiu savimi bet ir su visa supančia aplinka. 

Panašu, kad kiekvienam iš mūsų ir visam pasauliui ypač trūksta harmonijos, aiškios sampratos, kur link dvasinėje plotmėje judame, kokią užduotį sau keliame ir kokių svarbiausių dalykų trokštame. Nežiūrint to, kad ekonomikai yra naudinga auginti vartotojų klasę, kiekvienas galime pabandyti būti daugiau nei vartotojas – galime įdėti pastangų, kad atskleistume ir išreikštume save kaip meniškos ir kūrybinės sielos žmogų, kad perduotume ką nors vertingo savo vaikams, mokytume išminties ir meilės.

Šiam tikslui gali pasitarnauti visi tie mokslai, kuriuos vadiname ezoterika. Manyčiau, jei būtent jie suteikia žmogui prasmę ir motyvaciją tobulėti ir būti geresniu, augti pačiam ir auginti vertybes, o taip pat rasti hobį ir mokytis apjungti visas turimas žinias į visumą, paaiškinančią žmogaus kūno, sielos ir dvasios harmoniją, tai jau labai daug. 

Mokslas juda pirmyn ir tai, kas anksčiau buvo mistifikuojama, dabar tampa naujomis mokslo šakomis, tokiomis kaip kvantinė fizika ar metafizika. Ateis laikas ir kitoms ezoterikos sritims užimti garbingą mokslo vietą, tačiau tam dar reikia tam tikrų pokyčių mokslo ir švietimo sistemos paradigmoje. Kryptis aiški, o štai kada šis tikslas priartės, sužinosime kiek vėliau…

\"ezoterika\"

Straipsnio autorė Elė Soul

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę